Статті ГМО

ГМО

Кожна господиня, котра купує соняшникову олію ТМ «Масляна», повинна знати – вона не містить генетично модифікованих організмів, оскільки ні один соняшник у світі ще не модифікували. У реєстрі продуктів харчування та кормів не зареєстровано жодного типу генетично модифікованого соняшнику. Провідні світові компанії, що займаються таким видом діяльності, не розробляють генетично модифіковані типи соняшнику, оскільки на їхню думку, це економічно недоцільно – у структурі світового виробництва олійних культур соняшник займає незначну частку (7,2%).

Міністерство охорони здоров’я розробило перелік харчових продуктів, які підлягають перевірці на вміст ГМО, зокрема, до переліку включено насіння соняшнику, продукти, вироблені з їх використанням та соняшникова олія.
Проте «Укроліяпром» просить Міністерство охорони здоров’я виключити соняшник з переліку харчових продуктів, які повинні підлягати перевірці на вміст генетично модифікованих організмів. На думку експертів ринку, це створює необґрунтовані перешкоди для реалізації української соняшникової олії на світовому ринку.